אפרת ננר
רוצים להתייעץ?
לחצו כאן ומלאו פרטיכם

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


דמיון מודרך

אימון אישי ורגשי באמצעות דימיון מודרך

דמיון מודרך הוא שיטה המשמשת להשפעה על המצב הנפשי של האדם על ידי שימוש בדמיון. באמצעות הדמיון מופעל תת המודע ומאפשר להעלות סיטואציות, אירועים או תחושות מהעבר, לעבדם מחדש ע"י המוח הקדמי ולהגיע לתובנות מותאמות לכאן ועכשיו, תרגול חוזר ונשנה בשליטת המוח על רגשות, ומחשבות, מאפשר לשנות מצבים רגשיים ולהעלות מחשבות עמוקות באופן אסוציאטיבי.

הדמיון המודרך מתחיל משלב ההרפיה, העלמת המחשבות המתרוצצות ללא הרף בראש והתמקדות בנשימות או בתמונה מסוימת המדמה מצב תודעה מדיטטיבי. שיטה זה נפוצה בפסיכותרפיה ונמצאה כיעילה הן עבור יחידים והן עבור קבוצות. בשיטה זו משתמשים כהכנה לקראת תחרויות ספורטיביות, מבחנים, ראיון עבודה או כל אירוע מלחיץ אחר.

דמיון מודרך – טכניקות להצלחה 

כיצד מתבצע הדמיון המודרך ?

  • כאמור על האדם להיכנס תחילה למצב מדיטטיבי
  • כאשר האדם נמצא במצב זה, המדריך שלצידו מתאר לו סיפור המלא בדימויים חיוביים השייכים לנושא הטיפול שנבחר לתהליך. כך לדוגמא במהלך הדמיון המודרך ניתן לתאר גשר בתור דבר אשר עוזר לנו לחצות מכשול או בית בתור האזור בו אנו מרגישים בטוחים
  • המדריך מנתב את המודרך למקומות הנכונים אשר יוצרים תחושה חיובית ובכך יוצר אצלו תגובות ספציפיות העוזרות לו להתמודד עם המחשבות, החששות והמגבלות שהוא חווה בחיי היום יום.

דמיון מודרך – מחשבה יוצרת מציאות

על ידי ניתוב המחשבות למקום הנכון, ניתן להעלות את תפקודו של האדם טרם האירוע המלחיץ ובמהלכו. הלחץ והמועקה שחווה האדם טרם האירוע הם פחד מהלא נודע, פחד שאין לו בסיס ויש להשתחרר ממנו על מנת להצליח. מחשבה על כישלון ככל הנראה אכן תוביל לכישלון בשל הקושי לתפקד תחת הלחץ שהאדם יוצר על עצמו.

לאחר 40 שנים במערכת החינוך, התמקצעות בתחום הייעוץ הארגוני ולאחר מכן באימון אישי ועסקי – תשמח אפרת ננר לעזור לכל אדם להשיג את מטרותיו על ידי גישה נכונה לחיים. מודל העבודה אותו פיתחה מאפשר למתאמן למנף הקושי לצמיחה, את הרגשות השליליים להעצמה אישית ואת החרטות להצבת יעדים חדשים. על מנת לעשות מהפך מהיר בחייכם פנו עוד היום לייעוץ ראשוני באמצעות האינטרנט או הטלפון.

אפרת ננר יכולה להוסיף לכם קורס ללימודי דמיון מודרך כדי שאתם תוכלו להעביר הלאה את הכלים הנכונים לגישה טובה וחיובית יותר.

 

 

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


מאמרים נוספים
דמיון מודרך
אימון אישי ורגשי באמצעות דימיון מודרך דמיון מודרך הוא שיטה המשמשת להשפעה על המצב הנפשי של האדם על ידי שימוש בדמיון. באמצעות הדמיון מופעל תת המודע ומאפשר להעלות סיטואציות, אירועים או תחושות מהעבר, לעבדם מחדש ע"י המוח הקדמי ולהגיע לתובנות מותאמות...
הסוד להצלחה כולם מכוונים ושואפים להצליח אך רק 10% מאוכלוסיית העולם נחשבים "מצליחנים". אם כן, מה מבדיל את המצליחנים מכל השאר? כיצד אם כן הם עושים זאת ? מה הם עושים שאחרים, שרוב, נרתע מלעשות? כשבוחנים מקרוב את מהות ההבדל, ניתן להבחין שמקור השוני נעוץ בדרכי החשיבה. כי חשיבה יוצרת מציאות ולדמיון אין סוף ! לא פעם נוכחנו שעבודה קשה אינה מביאה בהכרח להצלחה. גם יצירת חזון והעמדת מטרות לא מביאים תמיד את התוצאה הרצויה. מסתבר שחוץ מלתוצאה, ישנן עוד סיבות להבדל. מסתבר שכשיוצרים חזון ומסמנים מטרות, יש לסמן גם את ההנאה הנלוות להישג. המצליחנים אינם בוחלים בשום עבודה או פעילות כי הם מכוונים לתוצאות מהנות. המטרה שלהם חזקה מספיק כדי ליצור לעצמם את ההרגל לעשות דברים שהם לא אוהבים לעשות ובכך להשיג את מטרתם. כישלונות מושפעים מהרצון לדרכים מהנות, ונוטים להיות שבעי רצון מתוצאות של עשיית דברים שאותם הם אוהבים לעשות" ( גריי) כאן נעוץ ההבדל בין המצליחנים לבין האחרים כיצד רוכשים הרגל לעשות דברים שלא אוהבים? האם יש טכניקה או אסטרטגיה? אכן זוהי אסטרטגיה שבה נעזר האדם להשיג את יעדיו ולסגל אותה תכנית-על, זו היא המוטיבציה. היא היא המפתח לשינוי. מידת המוטיבציה שיש לאדם היא שתקבע את מידת האנרגיה אותה ישקיע האדם בשינוי. (מוטיבציה = מידת הכח בו משתמשים כדי להתגבר על מכשול או קושי) אם כן, כדי להצליח יש: 1. לרכוש הרגל "לעשות דברים שלא אוהבים לעשות". 2. להציב מטרה שתאפשר לא להתחשב כיצד נראית הפעולה להשגתה. כפי שתבע מארק טווין (לעניין אחר): תרקוד - כאילו לא מתבוננים בך, תשיר - כאילו לא שומעים אותך, תאהב - כאילו לא פגעו בך מעולם, ותחיה - כאילו שאתה בגן עדן.
הרפיה ודמיון מודרך
סיפור באחד מימי דצמבר הקרים, הגיע לבית הרב איש צעיר שזה אך נישא. "מבקש אני מהרב'ה שיתפלל עבורי לחיים טובים, לפרנסה טובה ולילדים נבונים. ענה לו הרב: ה' נתן לך את החיים, מה יקרה בהם, השאיר לך". כך גם אנו, חיים יש...
קידום באינטרנט קידום באינטרנט