אפרת ננר
רוצים להתייעץ?
לחצו כאן ומלאו פרטיכם

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


הרפיה ודמיון מודרך

סיפור

באחד מימי דצמבר הקרים, הגיע לבית הרב איש צעיר שזה אך נישא. "מבקש אני מהרב'ה שיתפלל עבורי לחיים טובים, לפרנסה טובה ולילדים נבונים. ענה לו הרב: ה' נתן לך את החיים, מה יקרה בהם, השאיר לך".

כך גם אנו, חיים יש בנו ואותם מוטל עלינו לנהל בעבור יהיו הם הטובים והמיטיבים ביותר עבורנו.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מציאות יומיומית מפתיעה, מפחידה ושלילית עבורנו, טוב היה אם נרפה ונדמיין את הטוב והנכון עבורנו. כדי לעשות את זה אפקטיבי, טוב להיעזר במדריך לפיתוח הדמיון. השימוש בדמיון הינו כלי חזק ומשמעותי עבור כל אדם ובמיוחד עבור אלה המעוניינים להוריד מתחים פיזיים ומנטליים. הסוד טמון בהרגעה של מערכת העצבים אשר פעילה מאד במצבים של פחד, חרדה ומתח. מערכת זו משפיעה באופן ישיר על מערכות אחרות בגוף ושולטת על הורמונים, שרירים ועל המערכת העצבית בכללותה. פעילות יתר של מערכת העצבים עשויה להוביל נזק לגוף שמתבטא בחולשה, כאבי ראש, כאבי צוואר, לחץ דם ומחלות אחרות שמקורן פסיכו-סומאטי. על מנת לעצור את מחול השדים שמתחולל בראש הגיע הזמן לבצע הרפיה.

כיצד לבצע הרפיה ודמיון מודרך 

דמיון מודרך מתחיל מהרפיה מלאה של הגוף. יש לעצום את העיניים, להתרכז בנשימות ובתמונה מרגיעה שלה צבע, ריח, צליל ואו טעם. המדריך / המנחה מאפשר להגיע להרפיה בעזרת הוראות שהוא שולח לתת מודע, בקול נעים ומרגיע, שימוש במוסיקה מרגיעה ויצירת אווירה רגיעה ונעימה באוויר. בתום ההתמקדות בנשימות מתמקדים בהרפיית השרירים ואזורים בגוף. כאשר כל הגוף רפוי והאדם נכנס למצב מדיטטיבי המאפשר שיח עם התת מודע ומתחיל שלב הדמיון המודרך :
המנחה מתאר מקום מסוים אשר יוצר תחושה של רוגע כמו חוף הים, מערת נטיפים, גדות נחל וכדומה. תיאור מדויק של האזור כולל תחושת הרוח והקולות שניתן לשמוע מסביב מסייעים להיכנס באופן מלא לאזור המתואר ולהרגיש נינוחות ושלווה.

לאחר יצירת תחושה של נינוחות מלאה, יכול המנחה להכניס מחשבות טובות לראשו של מטופל. על ידי הגדרת סמלים מסוימים ניתן לכוון את המטופל לבצע פעולות מסוימות בדמיונו, פעולות אשר מקרינות מאוחר יותר על חייו במציאות.

הרפיה ודמיון מודרך זו מקצועיות

אפרת ננר הינה מאמנת אישית ומומחית בדמיון מודרך ו-NLP. שיטת העבודה שלה מאפשר לכל אדם להפיג מתחים, להשתחרר מתפיסות מגבילות ולהביא צמיחה ושגשוג לחייו הפרטיים והמקצועיים.
בנוסף לדמיון מודרך תוכלו לקבל אצל אפרת גם שירות ייעוץ ופיתוח ארגוני. הדבר יאפשר לכם בין היתר :

  • לגבש אסטרטגיה לארגון
  • לבנות מבנה ארגוני והגדרת תפקידים נכונה
  • לשפר ולייעל תהליכים עבודה
  • לשפר את עבודת הצוות
  • לפתוח תהליכי בקרה
  • לנהל תהליכי איכות

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


מאמרים נוספים
פיתוח ארגוני
פיתוח ארגוני הוא תהליך המכוון לשינוי תפיסתי ותודעתי בחברה או ארגון. הדבר נוגע לרמה האישית, הקבוצתית או הכלל ארגוני. פיתוח ארגוני מבוסס על מחקר רגשי ואינטלקטואלי של המתרחש בארגון. על ידי קבלת משובים מן העובדים מתגבשת תכנית אשר מטרתה לשנות...
הסוד להצלחה כולם מכוונים ושואפים להצליח אך רק 10% מאוכלוסיית העולם נחשבים "מצליחנים". אם כן, מה מבדיל את המצליחנים מכל השאר? כיצד אם כן הם עושים זאת ? מה הם עושים שאחרים, שרוב, נרתע מלעשות? כשבוחנים מקרוב את מהות ההבדל, ניתן להבחין שמקור השוני נעוץ בדרכי החשיבה. כי חשיבה יוצרת מציאות ולדמיון אין סוף ! לא פעם נוכחנו שעבודה קשה אינה מביאה בהכרח להצלחה. גם יצירת חזון והעמדת מטרות לא מביאים תמיד את התוצאה הרצויה. מסתבר שחוץ מלתוצאה, ישנן עוד סיבות להבדל. מסתבר שכשיוצרים חזון ומסמנים מטרות, יש לסמן גם את ההנאה הנלוות להישג. המצליחנים אינם בוחלים בשום עבודה או פעילות כי הם מכוונים לתוצאות מהנות. המטרה שלהם חזקה מספיק כדי ליצור לעצמם את ההרגל לעשות דברים שהם לא אוהבים לעשות ובכך להשיג את מטרתם. כישלונות מושפעים מהרצון לדרכים מהנות, ונוטים להיות שבעי רצון מתוצאות של עשיית דברים שאותם הם אוהבים לעשות" ( גריי) כאן נעוץ ההבדל בין המצליחנים לבין האחרים כיצד רוכשים הרגל לעשות דברים שלא אוהבים? האם יש טכניקה או אסטרטגיה? אכן זוהי אסטרטגיה שבה נעזר האדם להשיג את יעדיו ולסגל אותה תכנית-על, זו היא המוטיבציה. היא היא המפתח לשינוי. מידת המוטיבציה שיש לאדם היא שתקבע את מידת האנרגיה אותה ישקיע האדם בשינוי. (מוטיבציה = מידת הכח בו משתמשים כדי להתגבר על מכשול או קושי) אם כן, כדי להצליח יש: 1. לרכוש הרגל "לעשות דברים שלא אוהבים לעשות". 2. להציב מטרה שתאפשר לא להתחשב כיצד נראית הפעולה להשגתה. כפי שתבע מארק טווין (לעניין אחר): תרקוד - כאילו לא מתבוננים בך, תשיר - כאילו לא שומעים אותך, תאהב - כאילו לא פגעו בך מעולם, ותחיה - כאילו שאתה בגן עדן.
לימודי דמיון מודרך
לימודי דמיון מודרך מאפשרים לכל אדם ללמוד טכניקה חזקה ורבת עוצמה לטפל בעצמם או באחרים. דמיון מודרך הינו תהליך עבודה טיפולי המשלב תרגילי הרפיה מסוגים שונים המבוססים על הדרכת הדמיון של המטופל. הדרכה זו מאפשרת לבצע שינויים בתת מודע של...
קידום באינטרנט קידום באינטרנט