אפרת ננר
רוצים להתייעץ?
לחצו כאן ומלאו פרטיכם

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


יועצים ארגוניים

יועצים ארגוניים 

יועץ ארגוני הוא אחד הכלים החזקים העומדים לרשות ארגון. יועצים אלה מגיעים על מנת לנתח את ה-DNA של הארגון, את המבנה שלו, את אופן קבלת החלטות והתרבות הארגונית בכלל, את הנהלים ואלמנטים רבים אחרים. דרך בחינת אלמנטים אלה בעזרת משובים, אבחוני כושר ניהול ואפיוניי ניהול, יכול היועץ הארגוני לקבל תמונה ברורה של התנהלות הארגון. דבר המאפשר זיהוי חולשות בארגון, את החזקות שלו ואת הסכנות הקיימות בו ובסביבתו העסקית. זיהוי סכנות אלה יאפשר לארגון להתכונן מראש ליום סגריר, יכין תכנית פעולה שתשאיר אותו חזק ניהולית ויציב כלכלית.

כוחם של יועצים ארגוניים 

יועץ ארגוני טוב הוא יועץ אשר מדבר את שפת השטח בו נמצא העסק. על ידי התחברות לשטח , דיבור בשפה הנכונה והבנת התהליכים הייחודיים הקיימים בעסק הספציפי, יש ביכולתו להביא את הארגון לתוצאות מעולות. ועוד. יועץ ארגוני חיצוני טוב הוא בבחינת "יועץ מתכלה" אשר יודע מתי להרפות ולתת לארגון את המושכות לקראת עצמאות ניהולית וארגונית מיטבית.

תהליך ייעוץ ארגוני נוגע בנקודות כמו:

  • ייעול תהליכי ניהול
  • שיפור שירות הלקוחות
  • הפקת תפוקה מקסימלית מצוות המכירות
  • צמיחה אישית של כל עובד לצד צמיחה ארגונית
  • הגדרת תפקידים, גבולות גזרה ותחומי אחריות של כל תפקיד ניהולי
  • המלצות לשינויים בהגדרת תפקיד ושינויים פרסונליים נדרשים
  • הכנת העסק לשינויים וזעזועים במשק
  • יצירת תכנית עבודה שנתית
  • ליווי החברה ביישום ההמלצות והבאתה לתפקוד עצמאי עוצמתי
  • ועוד

אפרת ננר –מיצוי מקסימלי

יעוץ ארגוני טוב מתאפשר על ידי התאמת תכנית פעולה שונה לכל מחלקה, יצירת חוויית למידה, הקשבה אמיתית לצורכי העובדים והמנהלים, יצירת פתרון פשוט ונוח ולבסוף הגדרת מטרות ושאיפה למצוינות אשר ידחפו את העובדים קדימה.

העיקרון העומד מאחורי תהליך העבודה אותו מציעה אפרת ננר הוא מיצוי מקסימלי של ההון האנושי העומד לרשות החברה, הקניית כלים חדשים בעזרתם יוכלו להתפתח הן באופן אישי והן באופן קבוצתי ולבסוף להביא לשגשוג של הארגון כולו. שינוי תבניות פעולה, ייעול תהליכים קיימים והתראה באשר לסכנות אפשרות יאפשרו לארגון לשגשג בכל עת ולהגיע ליעדים שהציבו לעצמם בתחילת התהליך.

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


מאמרים נוספים
טיפול NLP
טיפול NLP מה זה ? טיפול NLP או בשמו המלא Neuro Linguistic Programming, עיסוקו בשינוי דפוסי חשיבה שכליים של האדם. תורת ה – N.L.P פותחה בשנות ה-70 בארה"ב. משך הטיפול מהיר יחסית ונע בין 10 ל - 15  פגישות לשם השגת מטרה...
הסוד להצלחה כולם מכוונים ושואפים להצליח אך רק 10% מאוכלוסיית העולם נחשבים "מצליחנים". אם כן, מה מבדיל את המצליחנים מכל השאר? כיצד אם כן הם עושים זאת ? מה הם עושים שאחרים, שרוב, נרתע מלעשות? כשבוחנים מקרוב את מהות ההבדל, ניתן להבחין שמקור השוני נעוץ בדרכי החשיבה. כי חשיבה יוצרת מציאות ולדמיון אין סוף ! לא פעם נוכחנו שעבודה קשה אינה מביאה בהכרח להצלחה. גם יצירת חזון והעמדת מטרות לא מביאים תמיד את התוצאה הרצויה. מסתבר שחוץ מלתוצאה, ישנן עוד סיבות להבדל. מסתבר שכשיוצרים חזון ומסמנים מטרות, יש לסמן גם את ההנאה הנלוות להישג. המצליחנים אינם בוחלים בשום עבודה או פעילות כי הם מכוונים לתוצאות מהנות. המטרה שלהם חזקה מספיק כדי ליצור לעצמם את ההרגל לעשות דברים שהם לא אוהבים לעשות ובכך להשיג את מטרתם. כישלונות מושפעים מהרצון לדרכים מהנות, ונוטים להיות שבעי רצון מתוצאות של עשיית דברים שאותם הם אוהבים לעשות" ( גריי) כאן נעוץ ההבדל בין המצליחנים לבין האחרים כיצד רוכשים הרגל לעשות דברים שלא אוהבים? האם יש טכניקה או אסטרטגיה? אכן זוהי אסטרטגיה שבה נעזר האדם להשיג את יעדיו ולסגל אותה תכנית-על, זו היא המוטיבציה. היא היא המפתח לשינוי. מידת המוטיבציה שיש לאדם היא שתקבע את מידת האנרגיה אותה ישקיע האדם בשינוי. (מוטיבציה = מידת הכח בו משתמשים כדי להתגבר על מכשול או קושי) אם כן, כדי להצליח יש: 1. לרכוש הרגל "לעשות דברים שלא אוהבים לעשות". 2. להציב מטרה שתאפשר לא להתחשב כיצד נראית הפעולה להשגתה. כפי שתבע מארק טווין (לעניין אחר): תרקוד - כאילו לא מתבוננים בך, תשיר - כאילו לא שומעים אותך, תאהב - כאילו לא פגעו בך מעולם, ותחיה - כאילו שאתה בגן עדן.
לימודי דמיון מודרך
לימודי דמיון מודרך מאפשרים לכל אדם ללמוד טכניקה חזקה ורבת עוצמה לטפל בעצמם או באחרים. דמיון מודרך הינו תהליך עבודה טיפולי המשלב תרגילי הרפיה מסוגים שונים המבוססים על הדרכת הדמיון של המטופל. הדרכה זו מאפשרת לבצע שינויים בתת מודע של...
קידום באינטרנט קידום באינטרנט